DOOR-TO-DOOR
2022, LINKEDIN Door-to-door - Přátelé a kolegové, přeji Vám do nového roku zdraví a s ním související pohodu. A k tomu všemu Vám přeji tak skvělou odpadovou hospodářku, jako máme na městském úřadu v Dubé my, která Vám na Štědrý den přiveze novou nádobu na door-to-door svoz papíru 🗑️ a ještě Vám popřeje šťastné a veselé 🎄. Ta se bude hodit 😉
2020, LINKEDIN DOOR-TO-DOOR - Další z chytrých měst v oblasti hospodaření s odpady, kde místo přebujelé elektronizace jdou do změny organizace zacházení s odpady. Hurááá. I zde nezavedli administrativně a organizačně náročný PAYT, který navíc až takové výsledky nemá. Místo toho zavedli systém DOOR-TO-DOOR, který zvyšuje objem a četnost (tedy dostupnost) nádob na tříděný odpad občanům. A ten úspěchy slaví okamžitě i bez dalších větších investic. Gratuluji.
O to více jsem smutný z toho, že na Slovensku zvažují povinnost vážení každé popelnice, tedy to, co směřuje k PAYT a finančně i organizačně spíše odvádí od toho, aby byl prostor pro chytrou změnu organizace zacházení s odpady, jakou provedli právě v Berouně nebo i v jiných městech.
2020, LINKEDIN DOOR-TO-DOOR - Skvěle Doksy, skvěle!
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/doksy-nabizeji-zdarma-nadoby-na-trideny-odpad-k-rodinnym-domum2019, LINKEDIN OSTRAVA - Tomu říkám vzít rozum do hrsti a přiblížit se občanům. Líbí se mi tento projekt našeho zákazníka OZO Ostrava. Pevně věřím v jeho úspěch. Bude to znít radikálně, ale osobně bych šel v tomto pokusném projektu ještě dál a to tak, že bych zaměnil bývalé sdílené kontejnery na papír a sklo sdílenými kontejnery na směsný komunální odpad, tedy zrušil bych černé popelnice u domů. Podle mě by pak stačilo k modrožlutým nádobám u domů přidat i například pro čtyři domy sdílenou jednu zelenou nádobu na bio-odpad a podpoře třídění by bylo učiněno zadost. Pak už je to opravdu jen o lidech. Díky OZO!
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-ostrave-zacne-projekt-ktery-ma-zvysit-miru-trideni-odpadu15.1.2018, LINKEDIN DOOR-TO-DOOR Nejen v
Manchester City Council, ale i v skotském
Falkirk Council
umístili "blue bins" na SMĚSNÝ ZNOVUVYUŽITELNÝ MATERIÁL a zvýšili tak přirozenou a nenásilnou cestou podíl vytříděné složky odpadu. Mrzí mě, že my v ČR i SR se oproti tomu snažíme o to samé tím, že se raději připravujeme na odklon od paušálních poplatků za odpady, ke kterým následně budeme muset procesně a hlavně ZA DOTACE tvořit "smart" technická řešení. Cesta formou "Zaplatíš, kolik vyhodíš" není, jak správně píše můj kolega pan Grusman v níže odkazovaném článku, jednoduchá, a podle mě není ani zrovna SMART.
30.8.2018, LINKEDIN DOOR-TO-DOOR - Tomu říkám vzít rozum do hrsti a přiblížit se občanům. Líbí se mi tento projekt našeho zákazníka OZO Ostrava. Pevně věřím v jeho úspěch. Bude to znít radikálně, ale osobně bych šel v tomto pokusném projektu ještě dál a to tak, že bych zaměnil bývalé sdílené kontejnery na papír a sklo sdílenými kontejnery na směsný komunální odpad, tedy zrušil bych černé popelnice u domů. Podle mě by pak stačilo k modrožlutým nádobám u domů přidat i například pro čtyři domy sdílenou jednu zelenou nádobu na bio-odpad a podpoře třídění by bylo učiněno zadost. Pak už je to opravdu jen o lidech. Díky OZO!
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-ostrave-zacne-projekt-ktery-ma-zvysit-miru-trideni-odpadu